Autogum - Strona główna Autogum - kontakt Autogum - mapa serwisu
Ponizej znajdują się materiały, poruszające tematyke opon.
Continental prezentuje cykl porad dotyczących prowadzenia samochodu i eksploatacji ogumienia w warunkach zimowych.
plik video    Ciśnienie w oponach
W tej odsłonie, Patricia Garcia-Alvarez, ekspert koncernu Continental wyjaśnia, jak ważne jest regularne mierzenie ciśnienia w oponach i do czego doprowadzić może jazda na oponach ze zbyt nikim ciśnieniem.
plik video    Głębokość bieżnika
W tej odsłonie, Patricia Garcia-Alvarez, ekspert koncernu Continental mówi o tym, jak ważne jest regularne sprawdzanie głębokości bieżnika w oponach zimowych. Testy wykazały nieproporcjonalnie duży spadek wydajności opon na śniegu i lodzie już w przypadku bieżnika startego do 4mm. Specjalistka pokazuje, w jaki sposób można samodzielnie sprawdzić, czy bieżnik w naszych oponach zimowych ma odpowiednią głębokość.
plik video    Hamowanie na lodzie
W tej odsłonie, Angelo Pérez-Riemer, inżynier testowy w koncernie Continental dzieli się tajnikami skutecznego i bezpiecznego hamowania na lodzie. Ekspert wyjaśnia, czym są nadsterowność oraz podsterowność i jak sobie z nimi radzić podczas manewrów na oblodzonej drodze.
plik video    Hamowanie na śniegu
W tej odsłonie, Angelo Pérez-Riemer, inżynier testowy w koncernie Continental radzi, w jaki sposób skutecznie hamować na nawierzchniach pokrytych śniegiem i jak efektywnie korzystać z systemu ABS.
plik video    Konstrukcja opony
Opony zimowe do samochodów osobowych mają dziś niewiele wspólnego z oponami z początków XX wieku. W tej odsłonie, Patricia Garcia-Alvarez, ekspert koncernu Continental pokazuje jak skomplikowanymi i zaawansowanymi technologicznie wytworami współczesnej inżynierii są produkowane obecnie opony zimowe. Składają się one z około 25 elementów i nawet 12 różnych mieszanek gumowych.
plik video    Oznaczenia na ścianie bocznej opony
Na bocznej ścianie opony zimowej znaleźć można wiele różnych informacji podanych w formie liczb i liter. Niektórzy kierowcy mogą poczuć się nieco zdezorientowani. Patricia Garcia-Alvarez, ekspert koncernu Continental wyjaśnia znaczenie najważniejszych umieszczanych na oponach symboli. Po obejrzeniu tego materiału, tajemnicze ciągi znaków staną się dla Państwa zbiorem przydatnych danych.
plik video    Prowadzenie na śniegu
-20oC to temperatura, która nie sprzyja prowadzeniu samochodu. Nie stanowi to jednak problemu, jeśli używamy opon zimowych stworzonych z myślą o takich właśnie warunkach. Eksperci firmy Continental pokazują, jak istotne jest korzystanie z ogumienia zimowego wysokiej klasy, jeśli zależy nam na zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy zimą, nawet przy autostradowych prędkościach.
plik video    Testowanie opon zimowych
W tej odsłonie, eksperci firmy Continental ujawniają, w jaki sposób sprawdzane są ich nowe modele opon zimowych. Zanim zostaną uznane za gotowe do sprzedaży, muszą przejść przez serię rygorystycznych testów, przeprowadzanych w ośrodku testowym koncernu, w Laponii.
Podobne strony