Autogum - Strona główna Autogum - kontakt Autogum - mapa serwisu

Dunlop Streetresponse

Dunlop SP Street Response to opona letnia klasy premium. Bieżnik został zaprojektowany pod kątem codziennej jazdy na miejskich drogach w trudnych, deszczowych warunkach. Gwarantuje wysoką przyczepność oraz krótką drogę hamowania nawet przy wyższych prędkościach. Ponadto opona redukuje zużycie paliwa.

Dunlop SP Street Response to następczyni popularnego modelu Dunlop SP 30. Przeznaczona jest do samochodów osobowych średniej klasy, a w szczególności do kompaktów. Bardzo dobrze spisuje się podczas dynamicznej jazdy po mieście. Jest wysoce odporna na ścieranie spowodowane częstym hamowaniem i ruszaniem. Wysokie parametry trakcyjne opony Dunlop SP Street Response to w dużej mierze zasługa nowoczesnej mieszanki gumowej użytej do produkcji bieżnika. Składa się ona ze specjalnie dobranych, funkcjonalnych polimerów, które zwiększają przyczepność na mokrej nawierzchni oraz redukują opory toczenia. W rezultacie zużycie paliwa jest mniejsze. Bieżnik jest naszpikowany nowoczesnymi technologiami opatentowanymi przez producenta. Aby uzyskać efektywny rozkład nacisków na powierzchni stykowej zastosowano technologię MRT (Multi Radius Tread). Pozwala ona na płynniejsze przejście od centralnej do barkowej strefy bieżnika podczas wykonywania nagłych manewrów zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Cechą charakterystyczną rzeżby opony Dunlop są haczykowate rowki umieszczone na żebrach w środkowej części. Zwiększają one ilość ostrych krawędzi bieżnika, a tym samym poprawiają przyczepność. Trzy szerokie kanały obwodowe umożliwiają bezpieczną jazdę na mokrej drodze. Dzięki nim zjawisko aquaplaningu zostało zminimalizowane.

Marka Dunlop to jeden z czołowych producentów opon klasy high i ultra-high performance. Marka korzysta z zaplecza technologicznego jednego z największych koncernów na świecie Godyear. Nowoczesne rozwiązania stosowane w oponach Dunlop opracowano na podstawie doświadczeń zdobytych na torach wyścigowych. Dzięki wielokrotnym triumfom w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, udziale w mistrzostwach DTM Championship oraz w wyścigu dookoła świata Touring Car, firma Dunlop jest jednym z najbardziej utytułowanych producentów opon wyścigowych. Marka współpracuje między innym z BMW Motorsport, dzięki czemu jest seryjnym dostawcą opon dla modeli rajdowych tego producenta.