AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Po co wymieniać wentyle i co to takiego system TPMS

Czy wymieniać wentyle?
 
Zdecydowanie taaaaaaak.
 
To temat/pytanie który wraca ciągle, więc poświęcę wentylom kilka zdań .
 
Po co w ogóle wymieniać wentyle?
 
1. Oszczędność:
sprawdż wentyle po to aby uniknąć dodatkowych kosztów np. zniszczenia opony, chodzi tutaj o szczelność wentyla, guma się starzeje
 
2. Bezpieczeństwo
Przykład: Kolega dosłownie przed chwilą zdiagnozował usterkę zaworu w kole podczas rutynowej kontroli ciśnienia w naszym samochodzie służbowym. Nastąpiła szybka wymiana zaworu za jedyne 5 zł i serwisant uratował go od niepotrzebnych wydatków i stresu z potencjalnym kapciem- dodam,że w tym samochodzie nie ma TPMS. Koszt wymiany 4 wentyli to naprawdę niewiele.
 
TPMS Pamietaj!!!
 
Jeśli Twój samochód jest wyposażony w bezpośredni układ kontroli ciśnienia TPMS, tez ma elementy gumowe w zaworze, zwróć na to uwagę przy sezonowej wymianie opon/kół i koniecznie zapytaj o to  swojego mechanika.
 
Jeśli Twój pojazd ma standardowe wentyle, pamiętaj ,że je też należy wymienić.
 
 
Podczas sezonowej wymiany opon serwis powinien zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia opon i koniecznie wymienić wentyle lub dedykowane zestawy naprawcze do czujników TPMS.
 
Guma w wentylu podlega  naturalnemu starzeniu więc za około 5 zł/sztuka nie warto ryzykować utraty ciśnienia i zniszczenia opony za kilkaset złotych.
 
Kiedy zmieniać wentyle?
 
Stara szkoła mówi o wymianie raz do roku oraz zawsze przy wymianie starych opon na nowe, praktyka pokazuje, że jest z tym różnie.
 
Jak programować czujniki TPMS?
Zapytaj o tot w swoim serwisie, lepiej zostawić to specjalistom, potrzebne jest do tego specjalne urządzenie programator-tester. Lepsze urządzenia sprawdzą też, czy bateria w Twoim kluczyku jest jeszcze sprawna.
 
Poniżej na zdjęciach profesjonalny programator/tester i zestawy zaworów do czujników TPMS.
 
 
 
 
Dobry mechanik 2020, wulkanizacja, akumulatory, opony, felgi, wymiana opon - Certyfikat Bardzo Dobry Serwis