AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Test samochodu Ford Focus MK3.

Hmm, zastanówmy się......,to już czwarty Ford, jeździłem wszystkimi wersjami w każdej po ponad 130 tyś km., aż do poprzedniej wersji po lifcie Focus MK3. Oczywiście po drodze jeszcze był Mondaś w 2 litrowym dieslu- bardzo ok, szczególnie gdy masz rodzinę i równie dobrze się prowadził.Moje dzieci do dziś go dobrze wspominają.
Kto wie, może będzie okazja do przetestowania najnowszej wersji Mondasia lub Foczki.
Ja jezdze jeszcze wersją 4-cylindrową,dziś zgodnie z trendami najnowsze silniki ma już tylko 3 cylindry, moc pozostała taka sama.
To już ponad 75000 km na liczniku, 3 rok użytkowania i nic, żadnych awarii, wszystko ok, mimo tego, że na rynku jest już nowy model, poprzednik nie stracił nic na aktualności.
Rozmiar opon 205/55 r 16 91 V- czyli standard - Sumitomo letnie przetestowane:wyniki znajdziesz w innym poście na moim blogu.
Silnik 1,5 Ecoboost 150 PS, robi dobrą robotę i jest elastyczny, przy wyprzedzaniu z łatwością napędza Foczkę. Przy tym umiarkowany apetyt na paliwo w cyklu mieszanym czyli miasto/trasa pali średnio około 8 litrów .
Niestety podczas codziennych dojazdów do pracy głownie stoisz w korkach i to około 2 godzin dziennie, dlatego gdy ktoś jeżdzi bardziej w trasę, spokojnie może zejść do 7 litrów i nie będzie przy tym zawalidrogą.
Dla przykładu wersja z silnikiem 1,6 benzyna nawet przy 125 PS pali co najmniej 2 litry więcej przy sporo mniejszej mocy.
Wnętrze jak na kompakta trochę ciasne,  ale wystarczy dla całej rodziny, nie wiem jak pojemne jest wnętrze w nowym Focusie?
Postaram się to zbadać podczas testu.

29.04.2020 Prawie 3 lata uzytkownia, przebiego 83 tyś. dziś odkażanie klimatyzacji na naszym serwisie przu ul Dekerta, będzie świeżo.
 Zresztą zobaczcie na krótki film bez montażu:

https://www.youtube.com/watch?v=_FtqFEOV_zw&t=1s

Dobry mechanik 2020, wulkanizacja, akumulatory, opony, felgi, wymiana opon - Certyfikat Bardzo Dobry Serwis