AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Higiena akumulatora w czasie postoju samochodu.

Akumulator w czasie postoju samochodu może się rozładować.

Wczasie epidemii COVID-19 wielu z nas nie jeżdzi nigdzie samochodem. Stoi on w garazu albo pod chmurką i czeka na lepszy moment, ale czy będzie gotowy do drogi w każdej chwili? Może okazać się, że gdy spróbujemy go odpalić, będzie z tym problem. Co wtedy? Szukamy pomocy, tak jak mój sąsiad u assitance (jezeli mamy wykupiony), pozyczamy prąd za pomoca kabli od sąsiada, ładujemy akumulator za pomocą prostownika (o ile go posiadamy) jesli te działania pomogą i uruchomimy samochód to fajnie, może się jednak zdarzyć tak,że będziemy zmuszeni do zakupu nowego akumlalatora.

Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wystarczy podczas dłuższego postoju odpiąć klemy akumulatora. Odłączymy wtedy wszystkie odbiorniki które pobieraja prąd podczas postoju samochodu. Nie zapominajmy jednak, że akumulator traci napięcie równiez w stanie spoczynku i wymaga wtedy regularnego doładowania.

Jesli masz miernik, pilnuj aby napięcie spoczynkowe sprawdzane na klemach nie spadło poniżej 12,5V.

Dla zachowania higieny akumulatora ale też silnika i całego pojazdu, dobrze jest też przejechac się nim, conajmniej przez 15 minut, napewno częściej niz tylko raz w miesiącu. W ostatnich tygodniach na rynku obserwujemy wzrost zapotrzebowania  na akumulatory,  z racji tego, że nie kazdą z baterii da się uratować.

Mówi się o średnio 7-letniej ekspoloatacji baterii w samochodzie i może w Twoim przypadku mamy doczynienia z taką sytuacją i podładowanie pomoże tylko tymczasowo. Na szczęście dostępność i wybór  akumalatorów od ręki jest spora.

W bardziej skomplikowanych nowoczesnych pojazdach, jest potrzeba podtrzymania napięcia podczas wymiany akumulatora. Unikniesz wtedy ponownej kalbracji urządzeń pokładowych, chociazby dlatego warto powierzyc to zadanie specjalistom.

 

Dobry mechanik 2020, wulkanizacja, akumulatory, opony, felgi, wymiana opon - Certyfikat Bardzo Dobry Serwis