AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Sumitomo test opon letnich.

Witam
 
Dziś mamy 26 sierpnia 2019.
 
Opony letnie Sumitomo BC100 w rozmiarze 205/55 R16 91 V pokonały już 15 tyś km, (poniżej zdjęcie) ich zuzycie na przedniej osi jest w granicach 6.0- 6.5 mm, nowa opona ma 7 mm zatem przebieg tej opony do zużycia 1.6 mm zapowiada się obiecująco.
 
Aby mieć pełen obraz zachowania się opon w warunkach rzeczywistych, zamontowaliśmy te opony również do Peugeot 301 1.6 D w popularnym rozmiarze 185/65 R 15.
 
Te pierwsze zachowują ciągle takie same właściwości, są bezpieczne na suchej i na mokrej nawierzchni,  no chyba, że pojedziesz  za szybko i działają nieubłagane prawa fizyki. Nawet ostre hamowanie na mokrej nawierzchni utrzymuje auto w osi i do kierowcy nie dochodzą sygnały o problemach z hamowaniem. Extremalne hamowanie tzn. "pedal to the metal" - hamulec wciskamy na maksa. Wtedy często włącza się też ABS. W tym przypadku tak nie było, mogę je porównac w tym teście do czołowych producentów.
Wielu z nas nie zastanawia się jak będzie zachowywqał się opona w drugim i trzecim roku eksploatacji, postaramy się to sprawdzić.
 
Mam ochotę załozyć opony tej marki również na zimę bieżnik WT200, codziennie w drodze do domu pokonuję sporą część z niej pod górę- będzie okazję sprawdzić je w trudnych warunkach zimowych. Zrobie to gdy zużyję obecne zimówki, to dla nich ostatni sezon.
 
Teraz może trochę o samej oponie zimowej Sumitomo WT200.
 
To sprawdzony bieżnik, w sprzedaży juz kolejny sezon zimowy, zresztą to tak naprawdę opona Falken skopiowana (jak to często robią koncerny) do tańszej marki koncernu, w tym przypadku to właśnie Sumitomo.
Czym się charakteryzuje?
To nowoczesna opona zimowa, odpowiednia na: głęboki śnieg w górach, oblodzone drogi lokalne oraz  zaśnieżoną autostradę.
Szeroki zakres zastosowań w warunkach zimowych bez kompromisów w jakości.
•  Elastyczność mieszanki zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni.
•  Bardzo dobra wydajność na śniegu oraz oblodzonych drogach. \
•  Bardzo gęste trójwymiarowe lamele.
•  Mieszanka bieżnika o wysokiej zawartości krzemionki i nowego polimeru.
 

Na potwierdzenie tego, że mamy do czynienia ze światową czołówką w produkcji opon dodaję że, Sumitomo – to piąty producent opon na świecie, posiadający stuletnie doświadczenie w tej dziedzinie.Szacunek.

 

 
Dobry mechanik 2020, wulkanizacja, akumulatory, opony, felgi, wymiana opon - Certyfikat Bardzo Dobry Serwis