AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Klimatyzowane auto – jedyny skuteczny sposób na wygraną z upałem

 
Podczas letnich upałów klimatyzacja w samochodzie jest tym, o czym marzą tysiące kierowców. Uchylone okno nie wystarcza, aby obniżyć temperaturę wewnątrz auta, a podróż w nagrzanym i dusznym pojeździe nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Upał może być też niebezpieczny dla ruchu drogowego – złe samopoczucie i osłabienie kierowcy może doprowadzić do utraty koncentracji, a w konsekwencji do stłuczek lub nawet groźnych wypadków. 
 

Klimatyzacja w samochodzie – kiedyś luksus, dziś standard

W XXI wieku klimatyzacja należy już do standardowego wyposażenia nowych samochodów. Jednak właściciele starszych aut nie muszą być pozbawieni tego udogodnienia, ponieważ istnieje możliwość wykonania takiej instalacji w pojeździe w dowolnym momencie. Jest to dodatkowy koszt związany z jego utrzymaniem, jednak w ogromnym stopniu przekłada się on na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Jest zatem inwestycją we własny komfort oraz zdrowie. Takie wyposażenie wydaje się być szczególnie istotne w przypadku pojazdów, którymi podróżują dzieci lub osoby starsze, dużo mniej odporne na niekorzystny wpływ wysokich temperatur.

 

Problemy z klimatyzacją – fachowy serwis na wyciągnięcie ręki

Kierowcy często narzekają na układy klimatyzacyjne w swoich samochodach. Zauważają, że instalacja nie działa tak jak powinna, chłodzenie jest zbyt słabe, z nawiewów wydobywają się nieprzyjemne zapachy lub pojawiają się nieprzewidziane awarie. Warto jednak pamiętać o tym, że aby cała instalacja działała prawidłowo, należy o nią odpowiednio dbać – poddawać przeglądom, odgrzybiać, wymieniać filtry kabinowe, uzupełniać braki środka chłodzącego. Współpraca z zaufanym serwisem samochodowym oferującym usługi w tym zakresie pozwala utrzymać klimatyzację w dobrym stanie technicznym i uniknąć awarii oraz jakichkolwiek niedogodności związanych z jej działaniem.

 

Czyszczenie i naprawa klimatyzacji w AUTO-GUM

Czyszczenie klimatyzacji czy wymiana filtrów to prace, które warto zlecić sprawdzonym specjalistom. W przypadku awarii warto skorzystać z serwisu, którego pracownicy znają się na rzeczy i szybko doprowadzą instalację do pełnej użyteczności. Takie usługi oferują serwisy AUTOGUM przy ul. Dekerta oraz ul. Przewóz w Krakowie. Przeprowadzamy wszystkie niezbędne prace konserwacyjne związane z układami klimatyzacyjnymi w samochodach, dzięki czemu pomagamy naszym klientom w pełni cieszyć się komfortem jazdy niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Wszystkich zainteresowanych usługami serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi serwisami:

 

Serwis Dekerta
ul. Dekerta 16
30-703 Kraków
Serwis Przewóz
ul. Przewóz 42
30-716 Kraków

 

Dobry mechanik 2020, wulkanizacja, akumulatory, opony, felgi, wymiana opon - Certyfikat Bardzo Dobry Serwis