AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Klimatyzacja

  • wymiana czynnika chłodzącego
  • dezynfekcja metodą ultradźwiękową
  • wymiana filtrów kabinowych

 

 

Czyszczenie klimatyzacji Kraków

 


Zapalenie zatok, potworne migreny, alergie – oto żniwo, jakie zbiera zanieczyszczony układ klimatyzacji w Twoim samochodzie. Jak temu zapobiec? Jak zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoje i swoich pasażerów? Pamiętaj, aby co najmniej raz do roku wyczyścić klimatyzację za pomocą jednego z poniższych sposobów. Którego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

3 metody czyszczenia klimatyzacji:

1. Metoda chemiczna
Metoda ta jest najtańsza, jednak nie do końca skuteczna. Podczas czyszczenia wykorzystuje się tu specjalny środek chemiczny, który jest umieszczany w układzie wentylacji za pomocą rurki skraplacza. Po aplikacji i odczekaniu kilkunastu minut, w czasie których preparat zaczyna działać, należy włączyć klimatyzację na „niskie obroty”, co pozwoli usunąć z niej pozostałości zanieczyszczeń. Niestety, preparat nie jest na tyle silny, by móc usunąć wszystkie drobnoustroje.

2. Ozonowanie
Operacja ozonowania wymaga użycia ozonatora, który należy umieścić wewnątrz auta i włączyć tuż po uruchomieniu silnika i wentylatora. Wytwarzany przez urządzenie ozon wypełnia całe auto, usuwając z niego roztocza, bakterie, grzyby oraz wszelkie niepożądane zapachy, takie jak dym papierosowy, stęchlizna czy zapach pozostawiony przez zwierzęta. Choć ozon radzi sobie z drobnoustrojami i przykrymi zapachami lepiej niż preparaty chemiczne, jego działanie nadal jest mniej skuteczne od ultradźwięków.

3. Ultradźwięki
Dzięki tej innowacyjnej metodzie skutecznie uporasz się z problemem bakterii i grzybów, a podróżowanie stanie się dla Ciebie zdrową przyjemnością. By tak się jednak stało, najpierw należy zastosować specjalne urządzenie emitujące ultradźwięki o odpowiedniej częstotliwości. To ono zamienia płyn dezynfekujący w mgłę, która następnie wypełnia każdy zakamarek auta. W efekcie wyeliminowane zostają wszelkie drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy, a przy okazji również zabrudzenia parownika i układu klimatyzacji.

Który ze sposobów czyszczenia klimatyzacji zapewnia najlepsze efekty? Naszym zdaniem zdecydowanie najskuteczniejsza jest metoda ultradźwiękowa. Na podstawie wieloletnich doświadczeń możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że to, czego nie jest w stanie usunąć preparat chemiczny czy ozon, z pewnością zniknie pod wpływem ultradźwięków.

Dezynfekcja metodą ultradźwięków urządzeniem WYNN’S, są dwa produkty przewidziane do tego urządzenia. Jeden (ten który stosujemy najczęściej) do odgrzybiania środkiem Airco-Clean, a drugi Air Purifier do neutralizowania zapachów (działa jak ozonowanie)

Zapraszamy do  naszego serwisu w Krakowie!