AUTO - GUM
SYSTEM ZAMÓWIEŃ INTERNETOWYCH +
Elektromechnika, mechanika, klimatyzacja
Naprawimy Twoje auto od A do Z
Kup i wymień opony!
Wymień opony zanim będziesz musiał wymienić auto
Wymiana opon
Sprzedaż detaliczna, serwisy
Oferta
Hurt
Obsługa flot

Serwis opon

Serwis opon Kraków - wymiana opon

Wymiana opon to pozycja obowiązkowa w kalendarzu napraw samochodowych każdego kierowcy. Po tym zabiegu jazda autem jest nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna.

Każdy kierowca powinien udać się do serwisu, by dokonać wymiany opon co najmniej dwa razy w roku: kiedy temperatura spada poniżej -7 stopni Celsjusza oraz kiedy wzrasta i wynosi już ponad 7 stopni Celsjusza. Czasem bywa tak, że opony wymagają wymiany wcześniej – powodem tego jest szybkie zużycie opony wynikające z intensywnej eksploatacji. Sygnałami informującymi o tym, że najwyższy czas odwiedzić serwis opon Kraków są między innymi:

  • pęknięcia,
  • przebicia,
  • rozcięcia,
  • zużycie bieżnika opony,
  • użytkowanie opon powyżej 10 lat.

Po zaobserwowaniu tego rodzaju objawów kierowca nie powinien zwlekać z wymianą opon na nowe. Jazda na uszkodzonych bądź zużytych gumach stanowi bowiem ogromne zagrożenie, drastycznie zwiększając ryzyko wypadku. Nie chcesz narażać na niebezpieczeństwo siebie i swoich pasażerów? Odwiedź Auto-Gum – serwis opon Kraków. Wymiana opon to nasza specjalność!

Umów się na wymianę opon:

https://klient.autogum.com/services/order

Serwis opon Kraków - wyważanie kół, obsługa TPMS

To jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania naszym Klientom. Serwis opon Kraków zajmuje się również wyważaniem kół, które wykonujemy przy okazji wymiany opon, a także poza sezonem. Dlaczego regularne wyważanie opon jest koniecznością? Skutki jego zaniedbania mogą być dotkliwe, objawiając się zazwyczaj szybszym zużyciem opon, amortyzatorów, przegubów, sworzni, układu kierowniczego, łożysk, czyli mówiąc krótko: awarią całego zawieszenia. Nie musimy chyba zaznaczać, że zdecydowanie lepiej wydać jednorazowo kilkadziesiąt złotych na wyważenie kół, niż płacić grube tysiące za wymianę zawieszenia.

  • sezonowa wymiana opon osobowych, dostawczych, terenewych, ciężarowych i przemysłowych
  • przechowalnia opon
  • obsługa czujników TPMS

Czym jest wyważanie kół w praktyce? Proces ten polega na tym, by równomiernie rozłożyć masę koła wokół jego osi obrotu, gdzie środek ciężkości pokrywa się ze środkiem obrotu. Mówiąc prościej: chodzi o to, by nie było na kole takich miejsc, które miałyby większą lub mniejszą masę. Auto Gum – profesjonalny serwis opon w Krakowie wykorzystuje w tym celu specjalne urządzenia, tj. wyważarki, które wskazują, gdzie należy zamontować specjalny ciężarek eliminujący wszelkie nieprawidłowości.

Kiedy warto zaprowadzić auto do serwisu opon Kraków w celu wyważenia kół? Najlepszym momentem na wykonanie tego zabiegu jest okresowa wymiana opon, a także każde kolejne 10 tysięcy przejechanych kilometrów. Ponadto, sygnałem ostrzegawczym, który powinien zmotywować kierowcę do wizyty w serwisie są również drgania karoserii i kierownicy podczas jazdy z wyższą prędkością.

Oznaczenia opon - indeks prędkości i indeks nośności - sprawdź jaki jest właściwy lub zapytaj serwisanta.

Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu opon w Krakowie, który fachowo wykona wymianę opon i wyważanie kół, odwiedź Auto-Gum. Otrzymaliśmy właśnie certyfikat PZPO - bardzo dobry serwis!!!

Dołożymy wszelkich starań, by ogumienie w Twoim samochodzie spełniało najwyższe standardy jakości!